Zhubněte jednou provždy

Většina z nás se alespoň jednou za svůj život snažila zhubnout. Motivací pro shození pár nebo několika kil je většinou honba za dokonalou postavou. Bezchybná těla modelek vidíme denně v reklamách, v televizi nebo na internetu. Tyto modelky jsou motivací mnoha žen a dívek, které se ženou za svou vysněnou postavou. Dívky se chtějí zalíbit chlapcům, ženy chtějí zase shodit těhotenská kila a chtějí se líbit hlavně sami sobě. Tak či tak je zdravé hubnutí pro tělo vždy přínosem. V případě, že musíte hubnout z hlediska zdravotních problémů, měli byste být o to více důslednější, protože zdraví máte jenom jedno.

obilná kaše

Základem hubnutí je úprava vašeho jídelníčku. Ten by měl mít vyvážený poměr bílkovin, sacharidů a tuků. Ideální je nechat si sestavit jídelníček u výživového poradce, který zhodnotí váš stav a doporučí vyvážený jídelníček na míru. Jíst byste také měli pravidelně a rozhodně byste neměli vynechávat svačinky. Naučte se ráno snídat. Vhodné jsou obilné kaše s ovocem nebo bílý jogurt s musli. Svačina by měla být lehká, například hrst ořechů, kefírové mléko apod. Oběd by měl obsahovat kvalitní bílkoviny, většinou v podobě masa nebo luštěnin, komplexní sacharidy (rýže, brambory) a především hodně zeleniny. Odpolední svačina už by neměla obsahovat mnoho sacharidů, ideální jsou kefírová nebo acidofilní mléka nebo kousek zeleniny. Večeře by měla být lehce stravitelná a zde úplně vynechejte sacharidy. Zeleninový salát s kuřecím masem nebo zeleninová polévka budou dobrou volbou.

zelenina

V případě že jste na cestách nebo už vám dochází tipy na svačiny, vyzkoušejte koktejly na hubnutí https://goodly.cz/koktejly-na-hubnuti-nutricni-napoje-co-opravdu-funguji/. Ty obsahují vyvážený poměr všech výživových složek a navíc obsahují vitamíny a minerály. Vybrat si můžete z několika příchutí a skvěle vás zasytí při pocitu hladu. Mějte na paměti, že koktejly však nejsou náhradou normální stravy.