Výkonný, lehký a tenký Apple MacBook Air vytlačuje tablety

Asi pro nikoho z nás není žádnou novinkou to, že notebooky od značky Apple na trhu fungují již několik let. Velmi podobně je na tom nová řada s názvem MacBook Air. Řada je velmi oblíbená, jelikož může nabídnout mimořádné výkony a to v kombinaci s lehkou konstrukcí a hlavně propracovaným designem. Ve srovnání s předchozími verzemi by měly jít s cenou velmi dolů.
blogger u pc

Poslední typová řada s názvem MacBook Air by měla být dostupná více uživatelům. Překvapením pro vás možná bude to, že první kusy této řady byly vyrobeny již před třemi lety. Je ale důležité zdůraznit, že firma Apple vyrábí MacBooky již deset let. Nejnovější modely budou buď výkonnější, nebo levnější. Dnes si něco takového můžete pořídit za třicet jedna tisíc korun. Nové modely by měly stát okolo dvaceti tisíc korun.

Tento přenosný počítač jen tak nikdo nepřehlédne a to hlavně díky logu firmy Apple. Bude vybaven procesory Intel Core i5, které budou nataktované na 1,8 GHz. Výkon je ale možné zvýšit na 2,9 GHz, ale pouze na úkor spotřeby energie. Systémové úložiště bude na 128 nebo 256 GB.
muž s mobilem u pc

Jejich úhlopříčka bude 13,3 palců a rozlišení bude 1440 x 900 pixelů. Rozhodně nebude chybět ani USB-C, které slouží pro připojení monitoru či napájecí zdroj, nebo také pro zapojení dalšího potřebného příslušenství.

Jedním z hlavních důvodů, proč jsou tyto MacBooky Air oblíbené, jsou jejich rozměry, jelikož velmi konkurují tabletu . Rozměry jsou totiž velmi podobné, ale výkonem jsou úplně někde jinde. Tloušťka MacBooku je něco okolo dvou centimetrů a váha se pohybuje okolo 1,30 kg.

Takový MacBook Air si poté můžete pořídit i vy. Jsme si jisti, že s ním budete naprosto spokojeni. Dokonce i sami výrobci si od něj mnohé slibují. Nechme se tedy překvapit tím, co pro nás firma Apple připravila.