Co ukrývá bazén?

Když se člověk podívá na nějaký ten venkovní bazén, vidí to, co vidí. Tedy nějakou tu zpravidla plastovou obří nádobu naplněnou vodou, což je absolutní minimum pro to, aby se něčemu dalo „bazén“ říkat, a dále dejme tomu i nějaké ty schůdky, plovák, teploměr, plachtu, filtr a další propriety.
Tím to pro neznalého člověka končí. Protože si tento neuvědomuje, že ani tohle všechno není ještě vše. Že je cosi skryto ještě i v zemských hlubinách (nebo mělčinách, to podle okolností) pod tímto bazénem.
povrch bazénu
Ne, nebojte se, nejde o žádnou zakopanou mrtvolu, jakkoliv u nějakého mafiána ani tuto vyloučit nelze. Ne, nežasněte, protože se nejedná ani o žádný ukrytý zlatý nebo jiný poklad nedozírné ceny; ten by tam nikdo z majitelů dobrovolně nezakopal už z toho prostého důvodu, že by si ten svůj krásný bazén musel zničit, pokud by se snad potřeboval jednoho dne k takovému jmění dostat.
Pod takovým bazénem se ukrývá cosi, co tam musí mít každý, kdo není hloupý, každý, kdo si nechce dost možná rok co rok kupovat bazén nový, a to jenom proto, že by mu ten stávající předčasně dosloužil.
Tam dole se u lidí, kteří pobrali dostatek rozumu, ukrývá . Kvalitní podložka, jejímž primárním úkolem je zabránit poškození takového bazénu.
Jedná se o patřičně velký kus geotextilie pod bazén, jež náš bazén chrání od první chvíle až do jeho definitivního konce. A této ochrany je věru zapotřebí. Protože představte si, co by se stalo, kdybyste dno posadili přímo na zeminu pod ním! V této jsou kameny a kamínky, tato „pracuje“, neboli se tu a tam trochu hne nebo propadne, tu a tam by coby ne až tak dokonale rovná na dno bazénu zdola tlačila a na problémy by bylo zaděláno.
Dříve nebo později by se pod takovým bazénem našlo přinejmenším pár hranatých kamínků, které by na něj tlačily a tlačily, až by ho nakonec protlačily. Tedy prořízly, respektive přinutily k prasknutí. Zatímco když si takový bazén hačne na ochranný podklad z takové textilie, to si panečku lebedí!
chlapec pod hladinou
A nejen že se na takové textilii, jež je k mání v mnoha velikostních variantách, bazénu dobře sedí. Tam, kde je taková kvalitní textilie natažena, nemá ani vegetace naději prorůstat a bazén nám tak nepoškozuje ani kdejaký ten plevel.
A se zlou se logicky potáže i nějaká ta zvířecí potvůrka, jež by si tam usmyslela provrtat svou díru, od myší třeba až po krtky. Kteří přímo u takového bazénu nemají co pohledávat. Ať si někde postaví svůj vlastní, jestli chtějí!