Vánoční trhy jsou za dveřmi

Jak děti, tak dospělí si každý rok užívají naplno nejen Vánoc samotných, ale také adventu a celé sváteční atmosféry. Vánoční trhy jsou prvním krokem, který vás ke Štědrému dnu pomalu přibližují. Užívat si je můžete jak v rámci České republiky, tak Evropy.
 
Kupování dárků, plánování pečení cukroví a příprava dekorací do interiéru i exteriéru.Kdy a kam můžete na trhy zavítat?
 vánoční večer

Praha

V našim hlavním městě vypukne vánoční nálada již 20. listopadu, a to na náměstí Míru, následně na Václavském a Staroměstském náměstí. Právě pražské trhy navštěvují každoročně stovky a stovky lidí. Nějaký velký klid a pohodu tam tak čekat vůbec nemůžete. V menších městech to určitě bude klidnější.
 

Brno

Další město, kde se už teď těší na Vánoce, je Brno. Trhy zde začnou v pátek 23. listopadu na náměstí Svobody a na Dominikánském náměstí.  Těšit se můžete také na rozsvícení vánočního stromu, samozřejmě stejně jako ve všech ostatních městech. A užít si můžete i Advent na Zelňáku.
 kulaté ozdoby

Olomouc

Podle data je další na řadě právě Olomouc, a to od 25. listopadu. Trvat budou do 23. prosince a určitě se těšte na klasiku. Báječná atmosféra, punč, svařené víno a také otevřené kluziště. To vás mimochodem čeká i v Českých Budějovicích.
 

Ostrava

Posledním velkým městem, na které se podíváme, je Ostrava. Na konci listopadu, ve čtvrtek 29. listopadu se zahájí velké trhy jako již tradičně na Masarykově náměstí a Jiráskově náměstí. Navštěvovat je můžete až do 23. prosince, tak jako většinu z nich.
 prodej cukroví
Pochopitelně nemusíte jezdit jen po velkých městech. I menší či malé trhy mají své kouzlo a na rozdíl od těch velkých tam alespoň nebude tolik lidí. Pokud si ale chcete vychutnat atmosféru nejen českých trhů, tak se vydejte za naše hranice. Naši sousedé mají také krásné svátky. Nejznámější jsou ve Vídni a v Drážďanech. Od 16. listopadu do 26. prosince se podívejte před vídeňskou radnici. Anebo od 28. listopadu do Drážďan.