Příprava na dovolenou

Čas balení nastal a vy nevíte, co vše bude potřeba u moře. Nezoufejte, k moři není potřeba tolika oblečení jako na hory. Pokud plánujete týdenní dovolenou, jeden kufr vám jistě vystačí. Na dovolenou je důležitou věcí číslo jedna plavky. Jestliže si nezapomenete plavky, máte vyhráno, ale pokud ano také se nic neděje, jelikož v destinaci naleznete jistě nespočet obchodů s věcmi na pláž.

Dovolená

 

Na týdenní dovolenou by bylo vhodné si zabalit alespoň dvoje plavky, abyste je mohla střídat. Zabalte si pět kusů triček či tílek, které se budou vhodně kombinovat s dolními díly. V jednom triku přeci přijedete a pět kusů by mělo býti dostatečné. K tomu přibalte alespoň troje kraťasy, dvoje letní šaty. Nezbytné jistě budou boty na pláž a nějaké ty hezké sandále do restaurace či na procházku po promenádě. Jistě nesmíme opomenout spodní prádlo na vybraný počet dní. Neopomeňte potřebné léky, kosmetiku a opalovací krém. Můžete si přibalit jistě i nějakou tu plážovou tašku a ručník, ty však většinou na hotelech bývají, někdy však za poplatek. Pokud si léky chcete vzít do letadla, mějte u sebe pro jistotu i nějaké potvrzení,  jestliže se nejedná o běžné prášky na bolest. Například by mohl býti problém například s inzulínem. V letadle bývá většinou chladněji, proto není k zahození nějaké ty legíny či tříčtvrteční kalhoty. Přes to například jen jemný přehoz, kterým se můžete případně zakrýt. Na nohy příjemné tenisky a húra vzhůru.

 

Moře

 

S sebou na letiště mějte kabelku či batoh, v něm potřebné doklady jako je pas, případně občanský průkaz, vízum. Papíry, které dostane od cestovní kanceláře také nezapomeňte. Jistě si u sebe v příručním zavazadle ponechejte veškeré cennosti a elektroniku. V dnešní době je lepší býti na letišti již dvě až tři hodiny před odletem, aby vše probíhalo v klidu a tak jak má. Nemusíte zoufat na letišti se můžete zabavit v obchodech s parfémy či oblečením. Pokud si chcete být jisti, veškeré informace mají rozepsané na svých webových stránkách letiště, ale jistě vám personál se vším poradí i na místě.