Keckám pšenka nepokvete

Keckám myslíme jako botám. Ano, na nějaký letní festival jsou ideální, nepotí se v nich nohy a třeba vám vydrží do příštího léta. Ale pokud se chcete vybavit, až pojedete s kamarády na hory nebo až vyrazíte s vnoučaty na první pěší túry do hor, určitě vám kvalitní outdoorová obuv udělá skvělou protislužbu. Pokud jedete třeba do Krkonoš nebo na Šumavu, můžete si být jisti hlavně tím, že je počasí naprosto neodhadnutelné.

boty do hor

Navíc byste se už třeba teď měli připravit na dovolenou příští rok, abyste neměli velké finanční vydání najednou, ale postupně. Navíc! Takové kvalitní obutí se vám bude hodit třeba i v zimě, až pojedete s dětmi na hory nebo s přáteli na Silvestra někam na horskou chatu. Jsou odolné nejenom vůči dešti, ale i sněhu. Kdo by dneska chtěl sněhule, do kterých stejně často zatékalo, i když byly bůhví jak zateplené.

horské boty

Zimo, třes se

Buďme upřímní – třeba letos opět žádná pořádná zima ani nebude, na horách spadne pár centimetrů sněhu a vlekaři za to budou šťastní. Třeba ale také může přijít opak. Nebo se vám může naskytnout příležitost vyrazit do Alp. Tam se vám na různé přechody, než se obujete do lyžařských bot, budou určitě hodit kvalitní outdoorové boty, protože znáte to – na parkovištích kolem aut je vždycky rozbředlá vrstva sněhu, ze které se stává hnědá voda smíchaná se štěrkem. Nebo naopak to bude uježděné a vznikne tam nebezpečná vrstva ledu. Vy se ale po něm budete s takovým kvalitním obutím moci projít rozhodně lépe, než kdybyste měli kozačky se skoro rovnou podrážkou, které nosíte do města, do práce a které dělají více spíše parády, než aby vám zaručily, že do nich nepoteče a že vám v nich bude teploučko za jakékoli situace. Ty opravdu nechte doma a užijte si dobrodružství, ve kterém vás nebude nic omezovat. Zážitky už na vás čekají, nenechte si je utéct.