Omán, země horka

Správně by mělo být uvedeno sultanát, aby byl název celý. Ale nebudeme na tom bazírovat a budeme psát pouze to druhé slůvko v názvu.
Tento stát leží jako poslední na Arabském poloostrově. Jako poslední od severu. Patří k němu iexklávy Madha a Musandam.
Jako turistům vám nabídne všechno, co si žádáte. Tedy jak hluboké kaňony, tak velké hory, ale v neposlední řadě i to co je nejvíce klasické a nejvíce vyhledávané, totiž písečné duny. A k nim patří bezesporu i oázy.
Asi nejvíce navštěvovaná je Wadi Bani Khalid. Nalézá se v regionu Al Sharquiyah. Je zde vše, co k tomu patří a o nic nebudete ochuzeni. Je zdečiročirá voda, ale pokud máte chuť na kávu, dejte si tu pravou zvanou qahwa. Samozřejmě se zde můžete i najíst. Zkuste třeba jak chutná kabsa s mandlemi a rozinkami.
písečné duny
Pokud vás lákají hory, pak určitě navštivte Jebl Sams, nebo Jebel Al Akhdar.
Pokud už vás chůze unavila a jste někde u pobřeží, nenechte si ujít plavbu kolem něj. Ale ne na moderním motorovém člunu, nýbrž na pravé arabské plachetnici, které zde říkají dhau.
Chcete-li vidětpravý venkov, zajeďte si na náhorní plošinu Saqh. A pokud se vám zde zalíbí, určitě najdete nocleh a budete moci přenocovat.
Tak co. Láká vás to? Nuže, vězte, že můžete také ještě vidět propadlou jeskyni Bimmah Sinkole, což je asi největší zážitek.
Pokud jste již rozhodnuti se sem podívat, přečtěte si ještě pár rad, jistě vám nebudou na škodu.
Tak za prvépotřebujete vízum. Tím začněte. Dobu si vyberte dle úvahy, ale snažte se netrefit do rámadánu. Byli byste ochuzeni, například o návštěvu restaurace v denní době.
člun u jezera
Údajně je prý lacinější neletět přímo do Muscatu, ale nejdříve do Dubaje a pak autobusem. Pokud víte dopředu, že jím cestovat budete, vezměte si s sebou teplé oblečení, klimatizace prý jedou naplno a na nejnižší teplotu.
Rada poslední, pokud budete spát ve stanu někde venku, je to povoleno všude, rozhodně nezapomeňte na moskytiéru. Jinak vás létající hmyz ubodá.