Nakupování v „sekáčích“

Co je pro Vás důležité při nákupu oblečení? Abyste v něm vypadala dobře, nemusela shánět jeden svetr několik hodin a zároveň aby Vám po jeho koupi nezbyla pouze díra v peněžence. Jsme ženy, není to ješitnost, když nás popudí, že kolegyně v práci má zrovna tu samou košili jako my, a to jsme si myslely, kdovíjaký objev jsme neučinily, když jsme ji po hodině v obchodě ulovily. Je samozřejmě příjemnější, užívat si pochvaly od kamarádek a kolegů, když na sobě máte nějaký doopravdy jedinečný kousek, ve kterém se navíc cítíte dobře.
ramínka s korálky

Dostupnost, jedinečnost, mimořádně výhodné ceny, známé značky oblečení, kvalita. Všechny tyto vlastnosti oblečení do Vašeho šatníku se dají nalézt na jednom místě – v second  handu, z angličtiny přeloženo jako „z druhé ruky“. To může v některých vyvolávat nepříjemné pocity: použité oblečení, které nosil kdovíkdo? Navíc v jakém je asi stavu – ošuntělé, vytahané, zašpiněné… Podívejte se na to z té druhé stránky. Oblečení není něco jako ubrousek – na jedno použití. Proto je neuvěřitelně ekologické nosit oblečení, které už jeho původní majitelé nechtějí, ale přesto ještě nepatří do popelnice (kde ovšem bohužel stejně spousta oblečení skončí, přestože by se ještě dalo nosit a někdo by za něj byl opravdu vděčný). Jeho původní majitelé jsou často bohatí lidé ze zahraničí. Oblečení do našich second handů se dováží nejčastěji z Francie nebo Velké Británie a jedná se o známé značky. Takové kousky stály původně několikanásobek ceny, za jakou je Vy seženete v českém „sekáči“. Proto je nakupování v nich neuvěřitelně ekonomicky výhodné – co byste říkaly na to, že za cenu té košile, se kterou přišla i kolegyně, seženete klidně 8 kusů oblečení?

Značkové a stoprocentně jedinečné: samozřejmě ne každý kus v second handu je výstřelkem posledního módního trendu, ale stačí se trochu porozhlédnout. Za minimální cenu i snažení seženete za chvilku neopakovatelný outfit do práce, na schůzku, do divadla i na večírek. Může se stát, že mezi ostatními uvidíte na ramínku i kousek šatů, který je viditelně znečištěný například od make-upu nebo lehce zažloutlý, ale to je spíše výjimkou. Všechno oblečení nejdříve projde důkladnou čistírnou, pak až putuje do obchodu.
bleší trh
Pokud jste k nakupování v „sekáčích“ stále skeptičtí, není lepšího řešení, jak se zbavit pochyb, než ho nějaký ihned navštívit. Třeba se zase rychle otočíte na podpatku, až uvidíte to množství oblečení na věšácích, ramínkách a v koších, nebo se sebou budete maximálně spokojeni, až budete o pár chvil později odcházet s krásnou značkovou halenkou, která vás stála tolik, co jízdenka na autobus.