Na dovolenou do Mosambiku

Ne každý ocení dovolenou v Chorvatsku nebo Bulharsku. Jsou lidé, kteří prostě očekávají od dovolené trochu více. Hitem poslední doby pro náročné turisty představuje nepochybně Mosambik. V Mosambiku najdete tak překrásné pláže s bílým pískem, že mohou směle konkurovat například plážím na Seychelách nebo Maledivách. Mají ovšem na rozdíl od nich tu výhodu, že je ještě neobjevili turisté. Díky tomu se jedná nepochybně o destinaci, která představuje učiněný ráj pro tělo i duši

domorodé ženy

Tak trochu jiná dovolená

Mosambik se nachází na březích Indického oceánu. Hlavní město je Maputo, ve kterém najdete úžasné restaurace. Najdete zde ukázky koloniální architektury. Na pláž je to jen skok a z oken hotelu se přitom díváte do tváře divočiny. Maputo je kosmopolitní město, ve kterém najdete mnoho historických budov. Koloniální duch je zde stále patrný. Setkávají se tady tři kultury. Dodnes tu přetrvává duch evropský, obyvatelstvo sem vnáší kultury Afriky a místní přístav se stává pojítkem s Orientálními zeměmi.
trampolina na pláži

Na Mosambických plážích a ostrovech najdete ideální podmínky pro potápění. V Mosambiku myslí také na ty, kteří chtějí poznat safari. Najdete zde celou řadu národních parků a rezervací. Turistům jsou určeny hotely v samém srdci přírody.

V Mosambiku si přijdou na své také milovníci trekingu. Nachází se zde pohoří Penha Longa. Neobyčejná příroda pastvin a lagun Vás nepochybně velmi nadchne.

Pro turisty se zde nachází učiněný ráj, ale místní obyvatelé zde nemají úplně nejsnadnější život. Turistický ruch tedy představuje pro zdejší zemi rozhodně způsob, jak zlepšit ekonomiku.
loďka a pláž

Místní lidé se dělí do mnoha kmenů. Většina obyvatel žije na venkově a 80% lidí pracuje v zemědělství. Lidé si zde žijí vlastním způsobem života, což se projevuje například v nízké vzdělanosti. Gramotných je tady jen 40% lidí. Zvláštností také je, že zdejší lidé vyznávají místní lidová náboženství, která v mnoha afrických zemích již zanikla.