Ketonová dieta je slavná a oblíbená – jak díky ní zhubnete a na co se musíte připravit?

Toužíte shodit před létem přebytečná kila, ale nevíte, jak úplně začít? Rozhodli jste se dát šanci ketonové dietě, protože ji všichni chválí? A jak funguje?

Ketonová dieta je slavná a oblíbená – jak díky ní zhubnete a na co se musíte připravit?

Propaguje se v televizi, na internetu, všichni o ní mluví a má to být velký hit mezi dietami. Ketonová nebo zkráceně jen keto dieta je skutečnou celebritou mezi dietami, je ale opravdu tak úžasná? Odpověď na tuto otázku není úplně jednoznačná, protože keto dieta má rozhodně svá pozitiva, ale také zápory, kterých není málo. Nehledě na to, že nejde o vyváženou dietu se stravou, která by obsahovala všechno, co by měla. Během keto diety je totiž nutné vyřadit úplně nebo co nejvíce sacharidy. A to není jen tak.

pexels-photo-3814676

Když si netroufáte!

Ketonová dieta je o velkém odříkání, vlastně se připravte na to, že příliš mnoho potravin se nesmí konzumovat vůbec a to včetně, mezi dietami jinak povoleného ovoce nebo zeleniny, sacharidy se totiž ukrývají ve většině potravin. Přežít budete samozřejmě muset i bez sladkostí nebo alkoholu, keto dieta se zakládá na principu, sníst co nejméně sacharidů a naopak co nejvíce bílkovin. Někdy se jí proto také říká proteinová dieta. Rozloučit se budete muset s pečivem, limonádami, přílohami, těstovinami a rýží a vlastně vám na talíři potom toho moc nezbude. Takže budete hubnout.

Povoleno je hlavně maso, tuhle dietu si ale oblíbí milovníci uzeniny, protože u keto diety si klidně můžete dopřát i je. A která dieta dovoluje konzumaci uzenin? No moc jich věru není! Pokud si úplně netroufáte na dodržování pravidel diety, nezoufejte. Ono je totiž dost nemožné všechno dodržet a neudělat ani jednu chybu, právě proto jsou na trhu k dostání speciální balíčky jídel, které jsou už předem připravené podle zásad keto diety. Když se tedy rozhodnete dietu držet, tyto balíčky vám pomohou dietu dodržet až do konce bez problémů. Každý den budete mít všechny dávky jídla předpřipravené a vy si tak jen budete brát jídlo podle stanoveného plánu. Na konci by vás měla čekat vysněná postava.

pexels-photo-112781

Hlavně to dodržet!

U keto diety je ale nutné dodržovat pravidla diety, jinak vaše snažení nebude mít vůbec žádný smysl. Dotáhnout dietu do konce je mnohdy nemožné, proto si hodně rozmyslete, zda je tohle dieta pro vás. Nemůžete si totiž dovolit žádný prohřešek, jinak by tělo po vysazení sacharidů nedosáhlo kýžené ketózy a nezhubli byste. Pokud to ale vydržíte, můžete se těšit na svou vysněnou postavu. Tahle dieta totiž patří k těm ověřeným a rozhodně k těm, které fungují!

Půjdete do toho? Díky keto dietě můžete zhubnout i větší množství kilogramů, připravte se ale na to, že se budete stravovat úplně jinak, než doposud.