Šumava a její otevřená náruč pro turisty

Pěší výlet BMIkalkulacka na čerstvém vzduchu a daleko od davů lidí je na Šumavě přirozenou volbou. Pokud si zvolíte jarní období, najdete probouzející se přírodu, která pod paprsky jarního slunce doslova ožívá před očima. Cestou vás bude doprovázet zpěv ptáků, kteří se chystají k páření a zakládání nové generace rodu. Jedním z nejmalebnějších míst kraje, jsou Kašperské hory s hradem schovaným v hlubokých lesích a jeho okolím.

kasperk

Tato část Šumavy byla velice rozvinutá, protože tudy díky těžbě zlata a ochodu se solí fungovala už ve 14. století významná obchodní cesta vedoucí z nedalekého německého Pasova přes Kvildu do Kašperských hor. Pokud si pořídíte historickou mapu, můžete si třeba část stezky, která se místy zachovala dokonce v původní podobě, projít. Na mnoha místech se tak ocitnete v místech, kudy proudily před staletími formanské vozy.

Šumava je také pověstná svými slatěmi, které se však stávají vzácností a můžete je navštívit už jen na třech místech. Návštěva určitě stojí za to, protože se může stát, že za pár let už se na tato tajemná místa nepodíváte. Turistům je přístupná Tříjezerní stať, u které je i menší naučná stezka. Své kroky můžete nasměrovat k Jižní slati anebo k Chalupské slati. Tam se můžete vydat obdivovat tajemnou krásu největšího rašelinového jezírka v Čechách.

Šumava

Co by to bylo za výlet, být na Šumavě a nevidět vlky. Najdete je v Srní a můžete si užít procházku po dřevěné lávce a sledování těchto plachých zvířat z ptačí perspektivy. Rezervace vlků se nachází na rozloze tří hektarů a dřevěná lávka vede po části území ve výšce několika metrů nad zemí. O životě vlků si můžete přečíst na informačních tabulkách, které zde pro turisty vytvořili ochránci přírody.

Kašperské hory jsou protkané naučnými stezkami tak se při procházce, na kterou můžete vzít i děti, ještě dozvíte zajímavosti ze zdejší krajiny. Oblast nabízí nezapomenutelné výhledy na hřebeny hor, dobrodružné povahy mohou navštívit tajemné a trochu strašidelné štoly, kde se v minulosti těžilo zlato. Najdete zde i keltské stopy v podobě pozůstatků jejich hradiště na Obřím hradě a Sedle.