Když léto dovolí…

Léto je u nás v posledních letech poměrně horké, pokud tedy Češi nevyráží někam do ciziny, přemýšlí, jak si letní dny přeci jenom trošku zpříjemnit. Letní dny je zkrátka nejlepší strávit někde u vody, kde nás ideálně nebude nikdo a nic omezovat. Za zvážení tak stojí přírodní i uměle vytvořené vodní toky, které nabízí v létě příjemné osvěžení a řada z nich i soukromí. Rybníků, lomů i přehrad je u nás nespočet, přesto je ve většině těchto stojatých vod zakázáno koupání již v prvních měsících teplého počasí. Vlivem vysokých teplot a nedostatku srážek se voda zbarvuje do zelené barvy a signalizuje tak větší výskyt řas, sinic a drobných mikroorganismů. Taková voda je ke koupání nevhodná, pro slabší jedince dokonce zdravotně závadná. V nejhorších případech může způsobovat vyrážku či případné alergické reakce.

horké léto

Další variantou, jak přežít horké letní dny jsou veřejná koupaliště a bazény. Ty jsou ale už od začátku června nacpány k prasknutí, vstupné také není nejlevnější a na hygienu sociálního zařízení se příliš neohlíží. Takový diskomfort jen málokoho zanechá klidného a tak raději celé léto trávíme v ústraní na zahradě.

skok do vody

Přitom i menší zahrada nabízí skvělou příležitost pro vlastní soukromé koupaliště v podobě bazénu. Nemusí být nutně zapuštění, vydovádět se můžete vy i vaše děti i v menším nadzemním bazénu. Ten na začátku koupací sezóny nafouknete, napustíte vodou a na podzim vodu vypustíte a uklidíte do garáže. Největší komfort ale samozřejmě nabízí zapuštěný bazén, který slouží jak k zabavení dětí, tak pravidelnému tréninku plaveckého stylu dospělých. Při počáteční investice se sice leckomu protočí panenky, následná údržba už ale finančně až tak náročná není. Bazénové příslušenství již dnes odvede většinu práce za vás a vy si tak můžete užívat komfortu, který průzračná voda nabízí.