Energetický potenciál akupresury a masáží

Člověk není jeho tělo, nýbrž nesmrtelná duše v tělesné schránce, která slouží jako nástroj poznání a zkušeností. Tímto způsobem vám odpoví na zvídavý dotaz zkušený masér, jež si dobře uvědomuje souvztažnost mezi psychikou, vyzařovanou duchovní energií, a lidským korpusem. Onen korpus však není jen neživou bází, je zásoben energetickým systémem, šířícím se v soustavě meridiánů .
Každá část lidského těla je protkána nervovými zakončeními, s výjimkou ochlupení, vlasů a nehtů. Již staří Číňané dobře znali souvislosti mezi jednotlivými orgány a akupresurními či akupunkturními body. A právě dvě tělesné oblasti jsou z hlediska koncovek energetických drah nejvýznamnější.
náušnice s perlou

Ušní boltec a chodidla

Lidské ucho představuje orgánovou mapu a velmi jemnou masáží, resp. třením boltců a lalůčků můžeme posílit srdce, plíce, ledviny, játra, žlučník, žaludek, slinivku, slezinu, mozek a nervovou soustavu. Výborných výsledků lze docílit také akupunkturou, na uchu se nachází více než dvě stovky bodů a zkušený terapeut s nimi dokáže zapracovat i u závažných tělesných blokád. Z tohoto důvodu se také nedoporučuje neodborné propichování ušního lalůčku a někteří lidé dokonce varují před propichováním obecně, neboť se tímto způsobem aktivuje jedno z citlivých míst a tím pádem přetěžuje tělesný orgán na meridiánové dráze.
reflexní masáž chodidel
Chodidla jsou v západní civilizaci opomíjena a i přesto, že existují jisté výjimky, lidé jim nekladou žádný zvláštní význam. Dokazuje to mimo jiné i jejich katastrofální stav u většiny populace, počínaje plochou nohou již u školou povinných dětí a konče nejrůznějšími deformacemi především u žen v důsledku nevhodné obuvi.
masáž rukou
Tzv. primitivní národy a někteří Asiaté se na chodidla dívají v poněkud jiném zorném úhlu. Kromě zásadního nástroje pro pohyb v terénu je využívají k diagnostice různých vnitřních onemocnění a pochopitelně také k léčbě. Zkušení mistři podle plosek nohou odhadnou způsob vašeho pohybu, vady pohybového aparátu, podle zatvrdlin rozpoznají orgánové blokády a slabá místa, na kterých by bylo vhodné zapracovat. U některých terapeutů se můžete dokonce setkat se sloganem: „Ukaž mi svá chodidla a já ti povím, jaký (jaká) jsi“.