Postel nemusí sloužit pouze ke spaní

Když se rozhodujete pro novou postel, máte před sebou nemálo náročné rozhodnutí. Jak bude nová postel vypadat? Budete snad vybírat podle vzhledu nebo se rozhodnete pro nějaký praktický prvek? V každém případě byste si měli zvolit typ samotného lůžka, neboť na trhu jich je možné najít opravdu nemalou škálu:
komorník žáby

  1. Klasické = Naprosto obyčejná lůžka s jednoduchým čelem, roštem a matrací, a to zcela bez jakéhokoliv místa, kde by bylo možné ukládat například ložní prádlo. Mnohdy jde o jednoduché konstrukce, jejichž kvalita závisí na míře zpracování a použitých materiálech.
  2. Pokročilá = Do této kategorie je možné zařadit nejenom postele s úložným prostorem, ale také polohovatelné rošty nebo matrace s několika zónami, díky kterým bude spánek ještě kvalitnější. Úložné prostory jsou nejčastěji realizovány v podobě šuplíků, které jsou umístěné po samotným lůžkem. Je možné se však setkat i s skříňkami v čele samotného lůžka

Typy lůžek je možné definovat nesčetnými způsoby. Důležité na tomto všem je především pochopení toho, co vám které lůžko může nabídnout, a proč o něj mít vůbec zájem. Co třeba takové velikosti jednotlivých lůžek? Zatímco nenáročnému jedinci o menším vzrůstu může stačit lůžko o rozměrech 180cm coby délka a 80 cm jako šířka, u těch nejnáročnějších jedinců pak nemusí vyhovovat ani postel s úložný prostorem 160×200, což je opravdu rozměrné lůžko, které bohatě stačí i pro dvě osoby.
oranžové povlečení

Nemějte obavu o svůj výběr

Jak vidíte, výběr lůžka není vůbec jednoduchá záležitost. Pokud navíc chcete zakoupit opravdu to nejlepší, a nechcete třeba ani hodně šetřit, ale zároveň utrácet, pak je před vámi úkol, na který byste si měli vynahradit opravdu mnoho času, abyste na závěr dospěli k tomu nejlepšímu. Lůžko je totiž nábytek, který by měl určovat kvalitu vašeho spánku, a proto byste na něm neměli rozhodně šetřit.