Z čeho se vyrábí badmintonové košíčky

Vynález badmintonu vnesl do našich životů jistý dar sportu, který je bezpečný a lze s ním vyrukovat třeba na zahradní trávník. Mohou si jej zahrát děti i dospělí a lze jej provozovat jak rekreačně, tak i výkonnostně. V naší zemi má tento sport velmi hluboce zakořeněnou tradici, asi jako fotbal, hokej či cyklistika. Hrával se docela běžně již za socialismu např. na pionýrských táborech a byl oblíbenou zábavou chatařů a chalupářů.

badmintonový košíček

Vše, co k této činnosti budete potřebovat, jsou badmintonové rakety, badmintonové košíčky, případně badmintonová síť, dále musíte mít k dispozici vhodnou pevnou obuv a samozřejmě elán do hry a dobrou náladu. I když tu náladu vám možná pozvedne samotný pohyb a uvolněné endorfiny při hře, a obuv také není nutná, pokud budete badminton provozovat na měkkém trávníku či na pláži.

badmintonový míček z peří

To podstatné, na co nesmíte zapomenout, je sada více kusů košíčků.

Plastové – pro rekreační účely postačí obyčejné plastové košíčky za pár korun, a případná ztráta nebo poškození košíčku vás nijak nerozruší. Mají ovšem nesrovnatelně horší parametry, co se týče letové dráhy a rychlosti, než košíčky z peří. Je to spíše na takové dětské nevinné pinkání pro zábavu a z dospělých to uspokojí v podstatě jen začátečníky. Očekáváte-li od hry více vzrušení a radosti, na plastové košíčky raději zapomeňte.

Z peří – peří – to už je docela jiná liga. Takový míček či košíček, chcete-li, sestává z korkové polokoule, do které je vsunuto šestnáct ptačích per. Uvádí se, že ty nejdražší košíčky ve špičkové, až luxusní kvalitě se zhotovují pouze z husího peří. Údajně lze pro takový výrobek z jediné husy využít jen čtyři velmi hustá a pevná pera. Každopádně kdo z vás si někdy zahrál badminton a měl možnost porovnat košíčky z plastu a z peří, jistě rozpoznal výrazný rozdíl. Sadu míčků vyrobených z peří můžete mít doma v zásobě pro rekreační sportování i pro náročné soutěže.