Útěcha a radost v shopping mánii

Šílenci pozor! Pokud právě přemýšlíte nad tím, do jakého obchodu dnes zamíříte, abyste si zkrátili volnou chvíli nebo udělali radost z nějaké zbytečnosti, na chvíli se zastavte a zamyslete nad tím, jestli to máte opravdu zapotřebí.

stanoviště vozík§.jpg


Ze studií vyplývá, že lidi, kteří se nachází ve stavu nerovnováhy a pocitu selhání nebo smutku, mají potřebu navštěvovat obchody s cílem nakupovat věci, které v životě ve skutečnosti nepotřebují.


Opravdu nákupy pomáhají?


To je zapeklitá otázka. Svým způsobem má nákup pro radost vždy pozitivní charakter a vliv – na každého jedince. Ovšem hledat smysl života v tom, že propadnete šílenému shoppingu, vám v životě nikdy nepřinese větší štěstí a spokojenost, kterou mezi regály v obchodním centru dychtivě hledáte.
radost z nákupu.jpg


Utrácet totiž peníze za velké množství pochutin, které mají zahnat pocit ze zklamání v lásce nebo den, kdy nic nevyšlo dle vašich představ, vám přinese pocit uspokojení jen na malou chvíli. Taktéž jak nákup oblečení, které vám konec konců přinese i lepší den a zvedne sebevědomí, je často malicherný a ve své podstatě pro vás pouze ztrátový.


Proč je obchodní centrum první volba?


Je pozoruhodné, jak se na pocit beznaděje a deprese, dívají lidi z pohledu odreagování. První volba, která napadne mnoho lidí v případě, že potřebují zvednout náladu a rozveselit, je právě obchodní centrum, ve kterém se můžou vyřádit. Přitom je kolem vás tolik činností nebo aktivit, které vám nabijí tělo energií a endorfiny, že je nepochopitelné, proč ztrácet drahocenný čas a těžce vydělané peníze, právě nákupem v obchodě.


Co je mnohem lepší a účinnější alternativa?


1.     Sportovní nebo fyzická aktivita – nepopíratelně tělesný pot a dřina, splní díky nějakému sportu daleko větší účel, v případě vašeho pocitu méněcennosti.


2.     Kniha a její vzácnost – čtení knihy je duchovní záležitostí, která je pro den, který je celý obrácený naruby tou správnou volbou. Způsobuje relax, duševní pohodu a přísun nových myšlenek do vašeho těla.


3.      Zábava, která povzbudí – chcete se dostat z toho koloběhu, který vás táhne ke dnu? Zajděte na nějakou dobrou komedii do kina, divadla nebo navštivte místo, které se vám o zábavu postará. Může to být nějaký aquapark, muzeum nebo třeba bowling s přáteli.