Stále čistá a bezvadná voda na koupání

Každé instalaci nového bazénu (nebo toho z loňska) by mělo předcházet položení speciální podložky pod bazén. Výrobci nabízejí geotextilii, která může být pod zahradním nadzemním koupalištěm po celou dobu jeho životního cyklu.
– Tato plachta se používá jako ochrana dna, aby nebylo v přímém kontaktu s terénem a zvýšila se tak jeho životnost.
– Kvalitní a pevná geotextilie také nedovolí prorůstání i sebeagresivnějších rostlin.
batole v bazénu.jpg
Po ukončení koupání je dobré bazén zajistit i seshora.Pokud není právě aktivně využíván, bylo by zbytečné vystavovat vodu nepřízni počasí nebo i hmyzu, který se tak rád do našich letních koupaliště noří. A většinou už se z nich nevynoří. Tím, že bazén proti těmto vlivům zajistíte, nebudete muset v takové míře používat bazénovou chemii. Nejen, že ušetříte, ale vaše voda bude přírodnějšího rázu.

Ohřátí vody zcela zdarma

Poslední dobou máme v Evropě skutečně obrovská vedra, která jsou spojená s velkým a mnohde i kritickým nedostatkem vody. Tím, že se bazén přikryje, zamezí se jejímu odpařování a tím i ztrátám, které bychom museli doplňovat. Krycí bazénové plachty jsou velice důležité pro rodiny s malými dětmi. Správným zajištěním můžete předejít úrazům nebo dokonce i horším následkům.
– Každé léto se dozvídáme o různých neštěstích, které se v nestřežený okamžik v souvislosti se zahradním bazénem staly.
– Jsou to tragédie, kterým musíme předcházet.
zábava v bazénu.jpg
Zajímavým produktem, se kterým výrobci přicházejí, je solární plachta. Jak je z názvu jasné – bude sloužit především k ohřevu vody. Pomocí tepelné energie slunečního záření se voda zcela zdarma ohřívá, a navíc se dodané teplo neztrácí. Solární plachta zastane i funkci klasické ochranné plachty. Většinou se jedná o černou nebo modrou barvu. Poslední dobou se ale mezi majitele bazénů dostávají do obliby i plachty transparentní, které jsou průhledné.