Stěhování v Nymburce, to je hlavně balení věcí do krabic

Stěhujete se na Nymbursko nebo z Nymburka do jiného kraje a přejete si, aby celá akce proběhla tak, jak to říkal Dr. Radosta (Rudolf Hrušínský) v „Kulovém blesku“ – „rychle, energicky a naráz“? Pak byste si měli usnadnit práci, jak to jen jde.

městské hradby v městě Nymburk

Jak efektivně balit věci

Protržené dno krabic – nejhorší stěhovací karamboly vznikají tehdy, když přeceníte nosnost krabic a přetížíte je tak, že nevydrží lepicí páska nebo kartonová lepenka a vaše pracně balené věci „vypochodují“ na chodník. Pokud bude mezi nimi drahý a vzácný porcelán, pak si můžete „gratulovat“. Buďte pečliví a důslední a raději mějte více poloprázdných a lehčích krabic, které naplníte vahou zhruba kolem 10 kg.

krabice na stěhování

Odvíječ na lepicí pásku – velmi tenké lepicí pásky dokážou potrápit kdekoho. Přilepí se vám na ruku, na vlasy, na kalhoty, dlouho hledáte její konec atp. Pořiďte si na lepicí pásku mechanickou odvíjecí rukojeť, hodí se vám pak doma i po stěhování Nymburk.

Úchyty na nošení – nevýhodou přenášení kartonových krabic plných věcí je to, že ji musíte uchopit za spodek (za dno) a tím pádem si ji také ze země nadzvednout a zdvihat ji z podřepu nebo shybu do velké výšky. Mnohem snazší je, když bude mít každá větší krabice dva protilehlé boční zářezy pro zasunutí prstů obou rukou. Zhotovíte je snadno vyříznutím technickým nožem. Důležitost takové „drobnosti“ si uvědomíte, když některou z krabic naschvál těmito otvory neopatříte, abyste poznali ten rozdíl.

Bublinková fólie a výplňový materiál – mějte doma včas nachystaný dostatek tohoto materiálu, abyste se pak zbytečně nestresovali a neztráceli čas jeho dalším sháněním. Je možné vše zakoupit ve specializovaných e-shopech, anebo vám jej zajistí většina stěhovacích firem. Vřele vám můžeme doporučit zejména bublinkovou fólii, ta je univerzální a využitelná takřka pro všechno. Případně můžete mít doma výplňovou kartonovou vlnu nebo drobná tělíska flo-pak, ovšem raději se vyhněte starým novinám, které pouští tiskařskou barvu a nepříjemně zapáchají.