Spoléhejte na nosič kol na tažné zařízení

Je před vámi dovolená a plánujete ji využít i bez cestovních kanceláří a přelidněných míst? Co takhle naložit kola a vydat se s nimi do přírody, třeba na Šumavu, k Boubínskému pralesu, poblíž nejvýše položené železniční stanice Kubova Huť?

cyklisté na Šumavě

Nosič kol na tažné zařízení Amsa.cz je bezpečný způsob, jak dopravit kola na dovolenou a trávit tímto způsobem volný čas. Cyklistika je sice masový sport, v naší zemi velmi rozšířený, ale jde hlavně o to, že umožňuje spojit fyzický pohyb s relaxací a zábavou, jaký u jiných sportů stěží prožijete. Cyklistice se vyrovná hlavně turistika, vodáctví a v některých situacích i horolezecké aktivity, všechny činnosti spojuje jeden společný prvek – okolní příroda, zvláště pak tehdy, máte-li možnost být neustále v pohybu, měnit stanoviště a nesetrvávat dlouho na jednom místě.

šumavou na kolech

Jízda na kole má potřebnou dynamiku, spád, kocháte se okolní krajinou, můžete kdykoli zastavit a odpočívat, můžete z kola sesednout a popojít pěšky, můžete si sednout do trávy, kde se vám zachce. A hlavně – v dnešní podivné době žádné testování na Covid, žádné Covid pasy, žádná omezení, která si kladou některá ubytovací zařízení, a s nimi i cestovní kanceláře, které organizují hromadné zájezdové pobyty.

Připevnění nosiče umístěného na kouli za autem nevyžaduje žádné zvláštní úsilí a technickou odbornost nebo speciální nářadí, zvládne to každý. Podstatnou výhodou je jeho umístění nízko nad vozovkou, takže odpadá složité a náročné připevňování na střeše, vysoko nad hlavou, kde může dojít k pádu na karosérii. To samé se týká i jízdních kol, ta se nasazují do vodicích prvků mnohem snáz, než u střešních nosičů. V průběhu jízdy na kola dobře vidíte, stačí jen letmý pohled do zpětného zrcátka, abyste zůstali klidní a řídili vůz bez stresu. Kola umístěná na střeše jsou mimo vizuální kontrolu a máte stále divný pocit, co kdyby se přece jen něco na té střeše uvolnilo…