Na cestách s batohem

Cestování nabírá různých významů. Někdo si pod tímto pojmem představí pouhou cestu z destinace do destinace, někdo ho vnímá jako putování a poznávání sebe samého. V poslední době se hlavně mezi mladšími ročníky rozmohlo cestování na lehko a za levné peníze, čemuž napomáhají i nízkonákladové letecké společnosti, které umožňují cestovat do cizích zemí za opravdu nízké ceny. Když ale kufr zůstává doma, do čeho nejlépe sbalit a co si s sebou určitě nezapomenout vzít?
muž s batohem
·         Batoh je zásadním pomocníkem při cestování na lehko. Hodně toho pojme a nese se pohodlněji než taška. Určitě se vyplatí pořídit si nějaký kvalitní s vypolstrovanými zády.
·         Rychlo schnoucí ručník je povinností pro všechny cestovatele. Nejen, že je brzo suchý a nezamokří ostatní věci v batohu, ale také je velmi lehký a skladný, a nezabere tak skoro žádné místo
muž v horách
·         Nádobky na kosmetiku, které nepřesahují 100 mililitrů, jsou skvělou investicí, protože vám umožní vzít si do příručního zavazadla hygienické pomůcky, které byste jinak museli nechat doma. Navíc jsou velmi skladné.
·         Oblečení je třeba balit opravdu rozumně a reálně si představit, co vlastně využijete. V batohu se každé tričko navíc počítá a lépe uděláte, když si oblečení raději přeperete.
·         Termoláhev na pití se vyplatí, protože udrží váš nápoj studený i ve velkém horku. Také šetří životní prostředí a vaše peníze, které byste utratily za tekutiny v plastu.
·         Sbalte si gumové žabky nebo pantofle. Poslouží vám jako přezůvky na ubytování a skvěle vám poslouží ve společných sprchách. Můžete je využít i na běžné chození v horkých dnech. Jsou velmi skladné a v zavazadle tak nezaberou moc místa.
boty žabky
·         Nezapomeňte fotoaparát. Sice vám místa na zádech neubere a cestu vám nezlehčí, ale uchováte jím zážitky a krásné vzpomínky. Stejně tak je skvělé vést si cestovní deník a den po dni zaznamenávat své prožitky a postřehy.