Ach ta Barcelona!

Jednou ji navštívíte a navždy ji budete milovat. Tohle město nabízí opravdu hodně a i ten nejnáročnější člověk se zde nebude nudit.

noční město 

Doprava

 

            Barcelona je jednou z mnoha destinací, kde letenky patří k těm levnějším. S trochou štěstí a brouzdání na internetu se z Prahy do Barcelony dostanete zhruba za dva tisíce korun. Pokud nechcete cestovat letadlem, můžete využít autobusovou dopravu nebo auto, ale připravte se na dlouhou a únavnou cestu v horkých letních dnech.

město barcelona 

Ubytování

 

            Hotely v centru města se samozřejmě prodraží, jedná se přeci o hlavní město autonomní oblasti – Katalánska. Ubytování je nejdražší položkou dovolené vůbec, proto je potřeba zohlednit poměr kvality a ceny, dobře prostudovat, co vlastně hotel nabízí a v jaké lokalitě se nachází. Další možností je využít Airbnb.cz, které je v dnešní době velmi vyhledávané. Ideální pro skupinku přátel, početnou rodinku nebo zamilovaný pár.

 

Na co pozor

 

            O Barceloně obecně platí, že se zde vyskytuje velká spousta kapsářů a drobných zlodějíčků, nikdy proto nenechte své věci bez dozoru, především v metru nebo na frekventovaných místech si své baťůžky raději držte. Tito kapsáři jsou velice šikovní a často si všimnete, že vám něco chybí až je pozdě.

 park guell

Pláže

 

            Pláže bývají zpravidla přeplněné, především pláž Barceloneta, která se nachází blízko centra, díky lokalitě i návštěvnosti nebývá čistá. Doporučuji si udělat procházku a po pár minutách chůze najdete příjemnější, klidnější a čistější místo pro váš odpočinek.

 

Stravování

 

            Jídlo tvoří nedílnou část celé dovolené, pokud jste se rozhodli stravovat sami, v místních supermarketech nakoupíte kvalitně a za dobrou cenu. V restauracích, se ceny pohybují různě, podle lokality, nejdražší restaurace a podniky jsou pochopitelně v centru města, přesto stojí tam zavítat a ochutnat místní paellu nebo si popovídat a skleničky dobrého vína.