Stěhování z Prahy na venkov


Bydlíte v Praze, ale v poslední době vám připadá, že je město čím dál více stresujícím místem pro život? Že je tu více smogu, silnější automobilový provoz a zhoršené mezilidské vztahy? A máte možnost prodat byt v Praze a odstěhovat se na venkov, třeba do celoročně obyvatelné chaty? Někteří lidé už to udělali, a zjistili, že jim pražská společnost neschází, a naopak mají blíže k přírodě. Jestliže mají k dispozici vlastní vůz a mají-li možnost dojíždět do zaměstnání i z větší vzdálenosti, stále se vyplatí toto řešení mnohem víc, než žít v místě, které nám zkracuje život.

kartonová krabice

Jestliže tedy organizujete stěhování z Prahy http://www.odnesto.cz/levne-stehovani-praha/, a najímáte si stěhovací firmu, na co byste neměli zapomenout, abyste se nedostali do zbytečných problémů?

Nábytek – máte-li doma rozebíratelný nábytek, a toho je v současné době v prodeji většina, měli byste jej demontovat a přestěhovat zvlášť, tím se chrání spojovací součásti před poškozením. U velkých kusů nábytku se ale můžete dostat do problémů a můžete jej při demontáži nevratně poškodit. Jestliže si na tuto práci netroufáte sami, svěřte jí stěhovací firmě, stěhováci tyto záležitosti řeší běžně a není to zrovna nadstandardní pracovní proces.

stěhování z Prahy

Parkování – mají stěhováci kde zaparkovat? Před vaší chatou to problém zřejmě nebude, ale v Praze? Máte pro ně v Praze rezervované parkovací místo? Na toto byste opravdu neměli zapomenout, protože se tu za parkování platí, což zřejmě dobře víte, a mimořádná akce tedy vyžaduje mimořádnou platbu. O parkovací místo musíte požádat městský magistrát, a to ve lhůtě alespoň třiceti dnů před stěhováním. Zajištěním parkovacího místa se vyhnete komplikacím, a to dosti značným. Nebudete tím riskovat jednání s policií, řešením přestupku a hrazením pokuty, nehledě na přerušení stěhovacího procesu a přesunutí stěhování o dalších pár týdnů dopředu.