Proč si nechat vyzdobit autoskla fólií

Nebude na vás vidět – pořízení tmavé fólie na sklech v autě má obrovský význam pro každého, kdo chce mít ve voze dostatečné soukromí, a nemá zájem na tom, aby jej někdo zvenčí sledoval, a to jak na parkovišti či kdekoli jinde při odstavení vozu a parkování, tak i při jízdě. Posádka je uvnitř vozu s tmavými skly v bezpečí, protože nikdo nemá šanci vysledovat, kdo a co tam dělá. Toto vědomí také umožňuje řidiči vozu lépe se soustředit na jízdu a nerozptylovat se lidmi v okolí, kteří o jeho počínání ve voze nemají žádný vizuální vjem.

kabina vozu

Nebudete jako v sauně – některé speciální autofolie dovedou významně snížit vliv tepelného záření na autoskla tak, že do kabiny vozu proniká mnohem méně sálavého tepla. Jestliže ponecháte vůz delší dobu na slunci s normálními čirými skly, bude uvnitř za pár hodin jako v sauně, a možná, že mnohem dříve. Toto je velmi nepříjemné zejména při odstavení vozu na parkovištích v průběhu nakupování anebo na výletech do přírody, na hrady a zámky atp. V takovém prostředí na parkovišti dlouho nevydržíte a nemůžete ve voze ponechat ani děti nebo zvířata.

auto v lese

Ultrafialové záření není vždy žádoucí – opalovat se je fajn, ale nesmí se to přehánět. Podobné je to i s vlivem UV záření na naše oči. Nemáte-li v autě sluneční brýle, může být slunce jedním z důvodů oslabení či poškození zraku. Nanofólie na sklech mohou velmi významně snížit hodnotu UV záření, což může být prospěšné nejen vám, ale i interiéru vašeho vozu.

Žádné vysypané sklo – nikdo si jistě nepřeje, aby se z jeho auta sypalo sklo, ale když už k tomu dojde, například při nehodě, fólie sypání skla zabrání. Temperovaná boční a zadní autoskla jsou sice koncipována tak, aby se rozsypala, ale úlomky vás neporanily, nicméně nemusí být zrovna příjemné mít je všude ve své blízkosti, zejména nasypané pod vrstvou oděvu na holé pokožce. Autofolie prodej vysypávání skla brání, protože se úlomky na ni nalepí.