Nebankovní hypotéky mohou být řešením právě pro vás

Rozsáhlejší rekonstrukce si obvykle vyžadují financování prostřednictvím hypotéky, neboť ne každá rodina má našetřeno dostatečné množství peněz, aby zvládla financování rekonstrukce bez pomoci. Starší domečky si vyžadují mnohé investice a mnohé rekonstrukce, protože na starém domečku odchází postupně všechno a je nutné pomalu všechno přebudovat.

Co když vám ale banka odmítne dát peníze a vy prostě nemáte nic našetřeno?

Šetření je na delší dobu, protože byste museli odkládat peníze třeba i několik let, abyste našetřili tolik peněz, kolik potřebujete. Zvlášť, když se jedná o stotisícové investice. Pak byste museli žít i několik let v nepřijatelných podmínkách, což se nám většinou nelíbí. Proto si chceme radši půjčit peníze, udělat potřebné opravy ihned, a několik let splácet dluh.

dobrý stavitel

Jestliže vám ale banka odmítá půjčit peníze, ať už z důvodu nízkých příjmů nebo záznamů v registru, z důvodu, že potřebujete neúčelovou hotovost, nebo máte exekuce, můžete zkusit využít nebankovní hypotéky. Jedná se o takový typ úvěru, jenž mnohdy dokáže vyřešit veškeré problémy, které jsou v klasickém bankovním sektoru neřešitelné. Instituce poskytující tyto typy úvěrů si dokážou poradit i s velmi komplikovanými případy.

Ovšem i zde platí určitá pravidla. Hypotéka je poskytována podle lokality, ve které se nachází nemovitost, podle vaší bonity a pouze do 70 % odhadu vaší nemovitosti. Dobu splatnosti je možné prodloužit až na 30 let. Rovněž je možné nastavit poměrně nízké splátky. Instituce si neúčtují žádné poplatky a platby předem, což lze považovat také za velmi důležité.

vývoj investice

Co je však významným faktorem, je především tolerance špatného registru i nízkého příjmů. Ovšem opět jen do určité stanovené hranice. To je většinou právě problémem u klasické banky. Přes nízké příjmy a záznamy v registrech nejede vlak. Proto lidé, kteří mají nálepku neplatiče, nejsou schopní získat standardní hypotéku. Tohle může být řešením.