Kvalitní a levný kočárek?

Před narozením miminka většina rodičů přemýšlí nad koupí kočárku. Bohužel se všechno zdražovalo, a zdražování neuniklo ani dětské zboží. Nicméně i v tomto segmentu můžete stále najít velmi zajímavé výrobky, které na kvalitě neztrácí ani v případě, že jsou v nižší cenové relaci. Na trhu je obrovské množství kočárků, ze kterých můžete vybírat. V podstatě existují kočárky za pár tisíc, ale i za několik desítek tisíc. A jestli jsou kvalitnější? Některé rozhodně ne, a platíte jenom za značku. Jaký kočárek a jak tedy vybrat?

žena s kočárkem

V první řadě je potřeba si uvědomit, že nejde o design. Je jasné, že hlavně maminky chtějí mít krásnou výbavičku pro miminko, ale miminko designový kočárek opravdu nevnímá, a tudíž ani neocení. Ocení ho možná vaše kamarádky, ale kupujete ho pro miminko a pak pro sebe. Proto si klidně stanovte cenovou relaci, ve které chcete kočárek sehnat.

Budete chodit do terénu?
Někteří rodiče se pohybují jen ve městě a na zpevněných cestách, další vyráží třeba i na túry do lesa. Proto vždy vybírejte kočárek s takovým podvozkem, který je vhodný pro váš životní styl. Samozřejmostí je výběr kol, která vydrží cesty, po kterých se vydáte. Do lesa nafukovací kola moc vhodná nebudou.

Důležité jsou rozměry kočárku
Mnoho rodičů si vybírá kočárek i osobně, ale zapomenou na to nejdůležitější – nezkusí si ho složit a rozložit, a nezkusí jej dát do kufru auta. Pokud s kočárkem budete hodně jezdit autem, musíte vybírat takový, který složený zabere minimum místa. Některé podvozky jsou příliš těžké, a ženy mohou mít problémy s jejich manipulací.

ženy s kočárkem

Peníze a výkon
Nechcete kupovat předražený kočárek, ale z kvality slevovat nechcete? Pak jsou právě pro vás vhodné například Kočárky Colibro Zelenazirafa
, které vás dostanou opravdu velmi nízkou cenou. Rozhodně se jich nemusíte bát, protože musí splňovat bezpečnostní předpisy, aby v něm mohly jezdit děti, proto se na něj můžete spolehnout.