lidé u studny

Cesta do Nepálu

Negramotnost obyvatel přesahuje dokonce 60%. Jižním směrem se krajina mění z horkých a vlhkých plání na pásmo kopců, údolí až po vysokohorské pásmo nejvyššího pohoří světa – Himaláje.
V zemi naleznete 15 národních parků a chráněných území.
lidé u studny
Národní park Chitwan
Rozkládá se v údolí nížiny Terai v podhůří Himalájí a je jednou z neporušených oblastí bohatých na rostlinné a živočišné druhy. Jeho rozloha činí 932 kilometrů čtverečních a nadmořská výška nepřesahuje 800 m.
Bylo zde zaznamenáno celkem 68 druhů savců, 544 druhů ptáků, 126 druhů ryb a 56 druhů herpetofauny.
Narazit tu můžete na ohroženou populaci nosorožce indického, krokodýla gharského a tygra bengálského.
budhismus Nepál
Pokhara
Je považována za druhé největší město Nepálu a zaujme vás díky své klidné atmosféře a nádhernému jezeru. V bezprostřední blízkosti se nachází oblast Annapurna, která patří k nejoblíbenějším turistickým destinacím. Leží 200 km západně od Káthmándú na břehu jezera Fewa. Pod pohořím Annapurna.
Město má dvě hlavní části. Jedna čtvrť ve vhodná pro turisty –Lakeside. Obklopuje jezero Phewa Tal, a pak je tu staré město.
V okolí města nalezneme několik jezer.Fewa leží na břehu městečka Pokhara je vyhlášené odrazy Annapuren a Machhapuchchhre.
Nejoblíbenější činností je plavba na loďkách a kochání se neuvěřitelně krásnými horskými výhledy.
 
Do vysokohorské pustiny se z hinduistického světa přesunete do světa tibetského buddhismu. Trek kolem Annapuren je středně těžká turistika, ale je kompletní ochutnávkou Nepálu včetně jeho přírodních krás a kulturní rozmanitosti.
Ale Nepál není jen zemí hor. Také je zemí se spoustou svátků, zvyků a tradic.
Diwali, festival světel
Pro hinduisty je důležitým obdobím, stejně jako pro křesťany Vánoce.
Jedná se o pětidenní festival, který slaví miliony lidí po celém světě každý rok na podzim. Vyznačuje se ohňostroji, zapalováním svíček a rodinnými slavnostmi. Slaví ho hinduisté, sikhové a přívrženci džinismu. V Indii ho slaví většina lidí bez ohledu na svou víru.
Tématem je vítězství světla nad tmou a dobra nad zlem.Domy jsou vyzdobeny barevnými světly a svíčkami. Lidé si dávají dárky a recitují motlitby. Shoduje se s časem hinduistického Nového roku.
Světla představují nové začátky a jsou brána jako metafora pro sebezdokonalování. Je uctívána bohyně bohatství, Lakshmi.
Kumbeshwar Mahadev Mandir
Nejstarší chrám v Patanu. Je to volně stojící pagoda v Nepálu a je jednou ze dvou pětistupňových pagod. Založen byl koncem 14. století a zasvěcen Šivovi.
Machhendranath Mandir
Nádherně vyzdobená pagoda postavená v 17. století, ležící na jižním okraji města. Je zasvěcena bohu Machhendranathovi, který se stará o déšť a spokojenost.
 
Láká vás návštěva? Nejlepší čas, kdy se tam vydat je leden, únor, březen, duben, říjen, listopad a prosinec. Nejchladnější měsíce jsou leden a únor, nejdeštivější červenec a srpen. Nejlepší podnebí najdete ve městech Pokhara a Baglung.

3.6
05
Tags: No tags